Laboratoria

Laboratorium to zupełnie nowa forma wsparcia oferowanego w Lightness. Polega ona na analizie oraz na rozwiązaniu konkretnych kejsów w trakcie moderowanej przez trenera sesji brainstormingowej. Dzięki temu zespół ma możliwość wyszukiwania nowych rozwiązań w oparciu o własne pomysły i wiedzę ekspercką trenera. Po zakończeniu sesji, trener udostępnia rezultaty pracy opatrzone komentarzem, co pozwala wykorzystać je w bieżących i przyszłych działaniach oraz zmierzyć efektywność laboratorium.

 

Jak wygląda laboratorium w praktyce?

 

Ile czasu trwa laboratorium?

Ze względu na intensywną formę spotkania proponujemy, by laboratorium trwało od 2 do 4 godzin. W zależności od potrzeb zespołu laboratoria mogą być organizowane cyklicznie.

 

Jakim grupom dedykujemy laboratoria?

Laboratorium oferujemy zespołom od 2 do 12 osób. Zachęcamy do stworzenia zespołów interdyscyplinarnych (HR, marketing, PR, rekrutacja, sprzedaż), lub zaproszenia do udziału specjalistów z jednej dziedziny o zróżnicowanych obowiązkach.

 

Jakie organizacje mogą skorzystać z laboratorium?

Ta forma wsparcia  jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które potrzebują wdrożyć nowe rozwiązania od zaraz. Dzięki wsparciu eksperckiemu trenera jest również odpowiedzią na potrzeby organizacji nie posiadających dedykowanych funkcji HR lub EB.

 

Jakie zagadnienia mogą zostać poruszone podczas laboratorium?

Laboratorium to forma wsparcia, która umożliwia bieżące wdrażanie wypracowanych rozwiązań. Dlatego wyjątkowo dobrze sprawdza się tam, gdzie mowa o szybkich rezultatach działań. W ramach spotkania możemy poruszyć następujące tematy:

  • Employer branding & marketing rekrutacyjny (sesja kreatywna, będąca punktem wyjścia do opracowania strategii działań wizerunkowych lub znalezienia rozwiązań dla problemów dot. rekrutacji pracowników)
  • Personal branding (wypracowanie wspólnego podejścia do prowadzenia działań spójnych z wizerunkiem organizacji oraz ich wdrożenie)

 

Jakie korzyści przynosi przeprowadzenie spotkania w formie laboratorium?

Dzięki tym wyjątkowo praktycznym warsztatom uczestniczący w nim zespół angażuje się na bieżąco w kreowanie i wdrażanie działań.

 

Jakich efektów możesz się spodziewać:

Prowadzimy laboratoria nie dla samej idei, tylko po to, by dostarczyć Ci niezbędne wzorce oraz wypracować konkretne rozwiązania i wdrożyć je jeszcze w trakcie spotkania. Dlatego poprzedzamy je rozmową o Twojej obecnej sytuacji, potrzebach i oczekiwanych efektach. Dzięki temu wiesz, ile to będzie trwało i masz pewność, że osiągniesz takie rezultaty, na jakich Ci najbardziej zależy.

 

Sprawdź, co o efektach współpracy z Lightness mówią nasi Klienci

Zanteresowany/-a? Daj znać już dziś!

Zadzwoń:  +48 505 813 689

Napisz:       zyta@lightness.pl