Pamiętasz, była jesień. Czyli co się działo z końcem 2016 r.

Jesień w Lightness minęła nam niemal niepostrzeżenie, a to wszystko dzięki intensywnym projektom szkoleniowym, konsultacyjnym i konferencyjnym, których liczba przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. I choć informacje zwrotne od Klientów wskazują jednoznacznie, że daliśmy radę, to niewątpliwie był to bardzo intensywny okres, pełen pierwszych razów i wielkich emocji :)


Employer branding ma znaczenie nie tylko dla HR
Od pierwszych dni jesieni i zaraz po starcie IV edycji Studiów Podyplomowych Employer Branding na AGH, nad których merytoryką stale czuwa Zyta, była ona w intensywnej podróży służbowej – od Krakowa, przez Wrocław, Poznań, Warszawę, Kielce, Lublin, aż po Białystok, Bydgoszcz, Sopot i Szczecin. Oprócz tak bliskich jej projektów z zakresu employer brandingu oraz zwiększenia jakości procesów rekrutacyjnych i onboardingowych, pomagała również strategicznie najlepszym dostawcom usług HR w Polsce, a na efekty tej współpracy czekamy niecierpliwie w 2017 roku :)

Zyta zrealizowała w tym czasie również cykl szkoleń z zarządzania doświadczeniami kandydatów dla Klientów Pracuj.pl. Projekt swoją drogą fantastyczny i spektakularny, bo w ciągu 6 tygodni uczestniczyło w nim ponad 120 przedstawicieli małych i wielkich przedsiębiorstw z 6 regionów Polski! Owocem współpracy z Pracuj.pl była także merytoryczna obecność Zyty podczas cyklu konferencji Wyzwania HR (podczas których pokazywała w praktyce, jak łączyć markę produktu z marką pracodawcy) oraz webinar, w którym mówiła o tym, jak pracodawcy mogą w autentyczny sposób budować swój wizerunek wśród kandydatów i pracowników. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć go na żywo, mamy dla Was dobrą wiadomość – nagranie jest dostępne w sieci:

 

 

Silna marka osobista ułatwia działanie wewnątrz organizacji
Jacek w ostatnich miesiącach wspierał szkoleniowo i konsultacyjnie naszych Klientów w budowaniu silnej marki osobistej, prowadził employer brandingowe analizy konkurencji,
 aktywnie wspierał organizację pierwszego meetupu sourcingowego dla członków Poland Sourcing Community w Krakowie oraz prowadził krakowskie EBMASTERS poświęcone tematyce budowania zaangażowania wewnątrz organizacji. Miał on także okazję prowadzić m.in. warsztaty ze storytellingu, czyli sztuki opowiadania historii. Jest to świetny sposób na angażowanie odbiorców, który sprawdza się zarówno w komunikacji bezpośredniej, jak też w social media, a także w działaniach EB, personal brandingu i rekrutacji. Ma on również wyjątkowe zastosowanie dla liderów, pozwalając im jeszcze skuteczniej komunikować się ze współpracownikami oraz motywować ich zespoły. 

Ci z Was, którzy znają Jacka, dobrze wiedzą, że storytelling jest jego mocną stroną. Idealnie obrazuje to nagranie z Akademii Rekomendacji – w wywiadzie przeprowadzonym przez Grzegorza Turniaka Jacek opowiada o budowaniu relacji, candidate experience i employer brandingu. Zresztą sprawdźcie sami:

 

 

Kto szuka lepiej, ten znajdzie szybciej
Ja z kolei jesienią prowadziłam intensywne szkolenia z sourcingu, rekrutacji w internecie oraz EB w social media, a także aktywnie rozwijałam społeczność Poland Sourcing Community. Wystąpiłam też podczas Kongresu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, podczas którego opowiedziałam o najciekawszych narzędziach rekrutacyjnych służących zarówno do wyszukiwania kandydatów, jak i do zarządzania i automatyzacji procesu rekrutacyjnego. Rozmowy prowadzone w trakcie i po Kongresie były inspiracją do stworzenia nowego programu szkolenia, skoncentrowanego na zaawansowanych metodach wyszukiwania kandydatów. Dodatkowo, ci z Was, którzy na co dzień rekrutują programistów i innych specjalistów z branży technologicznej, znajdą również u nas specjalne szkolenie z zakresu wyszukiwania kandydatów w branży IT właśnie.

Jesienią miałam też okazję wrócić do bliskiego mi tematu kultury organizacyjnej – tym razem w ramach spotkania organizowanego przez Hive 53, przeznaczonego dla (nie tylko) społeczności startupowej w Krakowie.  Zachęcam Was do zapoznania się z relacją z tego wystąpienia:

 

 

Nowe doświadczenia, nowe formy działań w Lightness
Tegoroczna bezpośrednia współpraca z ponad 30-tką dużych i małych Zespołów posłużyła nam również za inspirację w zakresie samej formy prowadzonych dla Was działań edukacyjnych. Dlatego od kilku tygodni oprócz szkoleń i konsultacji prowadzimy również nasze autorskie laboratoria, czyli wyjątkowo praktyczne spotkania, które polegają na rozwiązaniu konkretnych case studies (z EB, rekrutacji i personal brandingu) w trakcie moderowanej przez trenera sesji kreatywnej. 
Opis nowych szkoleń i nowych form wsparcia znajdziecie oczywiście na naszej stronie, a jeśli jesteście zainteresowani szczegółami, chętnie opowiemy Wam więcej na priv :)

To wszystko dzięki Wam!
Rok 2016 się kończy, a my mamy za sobą 9 miesięcy wspólnych działań, ponad 30 Klientów na pokładzie i niezliczoną liczbę rozmów z fantastycznymi profesjonalistami z branży HR & EB, których poznaliśmy podczas organizowanych, prowadzonych oraz w wspieranych przez nas inicjatyw branżowych. A ponieważ to właśnie Wy byliście dla nas największym źródłem inspiracji i motywacji do działania w tym roku – bardzo Wam za to DZIĘKUJEMY! I mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej i w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie :)

Życzymy Wam również Lekkiego 2017 Roku, czasu na to co naprawdę ważne i energii, która pozwoli Wam na bycie jeszcze lepszymi pracodawcami!

I na pewno widzimy się w styczniu!

Wasze Trio Lightness
z nosorożcem latające :)